Uroczystość z okazji święta Konstytucji 3 Maja 2012

W maju 2012r., podobnie jak w latach poprzednich została zorganizowana w naszej szkole akademia z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas IV – VI. Występujący uczniowie przypomnieli społeczności szkolnej wydarzenia z 1791r., starali się ukazać emocje towarzyszące Polakom w tamtych wyjątkowych dla naszego narodu dniach. Wystąpił także król, który odczytał dokładnie przemówienie Stanisława Augusta Poniatowskiego wygłoszone przez niego zaraz po uchwaleniu Konstytucji.

Wystąpienie uczniów zostało wzbogacone pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnego chóru.

Za przygotowanie akademii odpowiedzialne były panie: I. Boborowska, A. Łukaszek, D. Zabielna.