Dzień: 2013-06-18

Dzień sportu 2013r

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się dzień sportu. Dzieci z klas młodszych rywalizowały ze sobą w różnych rozgrywkach m.in. odbyły się wyścigi rzędów z wykorzystaniem wielu przyborów. Dzieci także świetnie bawiły się z chustą Klanza.

Uczniowie z klas IV-VI wykazywały się umiejętnościami w takich konkurencjach jak:piłka nożna dziewcząt i chłopców, ringo, koszykówka, zbijak, rzut piłką lekarską, biegi i skok w dal. Odbyły się także konkursy: plastyczny – „Ulubiona dyscyplina sportowa” i konkurs wiedzy o sporcie. Chociaż dyplomy cieszyły to najważniejsza była dobra zabawa i gra fair play, tym bardziej, że pogoda dopisała.

Zakończenie roku w zerówce 2012

Zajęcia ekologiczne – 2012

W listopadzie 2012 roku odbyły się warsztaty aktywnej edukacji ekologicznej. Dotyczyły one głównie znajomości zagadnień związanych z segregacją odpadów oraz ponownym odzyskiwaniu surowców. Warsztaty przeprowadzone zostały przez edukatora ekologicznego w ramach akcji „Planeta bez Pet-a”.

Zabrze moje miasto – konkurs 2012

Występ klasy teatralnej w SP nr 14 – 2012

Wystawa regionalna w szkolnej bibliotece z okazji 90 rocznicy nadania praw miejskich Zabrzu

W dniach od 9 do 12 listopada 2012 roku gościła w bibliotece objazdowa wystawa literatury o Zabrzu. Zgromadzono na niej 95 pozycji dotyczących naszego miasta, pochodzących ze zbiorów wszystkich szkolnych bibliotek. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane jako podsumowanie całorocznych warsztatów regionalnych dla bibliotekarzy. Wśród eksponatów znalazły się także prace plastyczne laureatów szkolnego konkursu regionalnego.