Dzień: 2013-08-16

Konkurs na e-pocztówkę "Zabrze – moje miasto"

Organizatorkami konkursu były: p. w-ce dyrektor Helena Maśnica i p. Patrycja Naguszewska

Po raz pierwszy odbył się w naszej szkole konkurs informatyczny nawiązujący tematycznie do obrazów związanych z Zabrzem. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań informatycznych i plastycznych, doskonalenie umiejętności obsługi programów użytkowych, aktywizacja uczniów w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy I – III i IV – VI. Prace na konkurs uczniowie przesłali na wskazany adres e-mailowy lub mogli przekazać swoją pracę bezpośrednio nauczycielowi informatyki. Przesłano z klas młodszych 12 pocztówek, z klas starszych 25 pocztówek. Organizatorzy docenili poziom artystyczny wykonanej pracy, ale także pomysłowość i oryginalność.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe pocztówki!

Wybór tych najlepszych pocztówek był bardzo trudny, ponieważ nasi uczniowie wykonali prace na wysokim poziomie i zgodnie z kryteriami konkursu. Dziękujemy nauczycielom informatyki, za inspirowanie dzieci do udziału w konkursie.

Laureatom GRATULUJEMY!

Wszystkim uczniom, nauczycielom życzymy udanych wakacji, również tych spędzonych w naszym mieście.

Wyniki-konkursu-w-klasach-I-III

Wyniki konkursu w klasach IV – VI

Godomy po ślonsku – czerwiec 2013

24.06.2013 r.  w naszej szkole odbyła się impreza dla uczniów klas I-VI i oddziałów przedszkolnych przygotowana przez panią wicedyrektor oraz nauczycieli i uczniów z klas młodszych. Miała ona na celu rozpowszechnienie kultury śląskiej, promowanie piosenek oraz dawnych zabaw
i gier podwórkowych. Wszyscy świetnie się bawili. Najwięcej trudności sprawiało niektórym dzieciom mówienie w gwarze śląskiej oraz zrozumienie pojedynczych wyrazów. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do rozpowszechnienia śląskiej tradycji.
Scenariusz