SP28 Zabrze

Skarbnikowe gody

Z okazji 91 rocznicy urodzin Zabrza, jak co roku, wzięliśmy udział w SKARBNIKOWYCH GODACH.Największą atrakcją była barwna kawalkada, którą tradycyjnie już, prowadziła Górnicza Orkiestra Dęta Makoszowy pod dyrekcją Henryka Mandrysza.

Przez cały tydzień przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wspólnie z wychowawcami i rodzicami przygotowywali na ten dzień różnobarwne  stroje i rekwizyty, które kojarzyły się ze Śląskiem. Na dodatkowych zajęciach  dzieci wykonywały żółte, niebieskie i czerwone pompony, nawiązujące do barw Zabrza. 
Kolorowy korowód wyruszył o godz. 11 z Placu Wolności do parku przy ul. Dubiela. Na miejscu odbył się rodzinny piknik oraz wiele ciekawych atrakcji. Na koniec można było posłuchać zaproszonej gwiazdy – Anny Dąbrowskiej i podziwiać sztuczne ognie.