Dzień: 2013-10-10

Zabrze moje miasto – konkurs

10 października 2013 roku o godzinie 13.45 w sali nr 20  w naszej szkole odbył się konkurs dla klas IV-VI z cyklu ,,Zabrze moje miasto”.  Tegoroczne hasło konkursu to : ,,Ślonsko godka znomy, bezto wom połosprowiomy”.

Każdą klasę reprezentował trzyosobowy zespół, którego zadaniem było wykazanie się znajomością współczesności i historii naszego miasta. Konkurencja sprawdzająca umiejętności gwarowe polegała na opowiedzeniu gwarą na wylosowany temat, wypowiedź wzbogacona była prezentacją plakatu na zadany temat.

W konkursie wzięło udział osiem zespołów, które wywiązały się z powierzonych zadań bardzo dobrze. Plakaty wykonano starannie, poprawnie i pomysłowo  dobrano zestaw wyrazów zapisanych w gwarze. Zespoły sprawnie posługiwały się śląską godką, świetnie objaśniały nazewnictwo prezentowane nazewnictwo. Wszyscy doskonale bawili się.

Wyniki będą ogłoszone na najbliższym apelu, na którym również zostaną nagrodzeni laureaci konkursu.

Oto kilka konkursowych plakatów.

WYNIKI KONKURSU

KRYSTIAN PIASECKI
DOMINIK OGRODNIK

Obchody Dnia Papieskiego

8 października odbyła się akademia z okazji XIII Dnia Papieskiego. W tym roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Ciekawy program artystyczny przedstawiły dzieci z III b pod kierunkiem p. Anny Dereli i p.Henryki Lis. Dodatkowo wrażenia muzyczne, pod kierunkiem p. Agnieszki Łukaszek, dostarczył nam chór szkolny. Dekorację przygotowała p. Jolanta Brzozoń. Najmilszym momentem było włączenie się wszystkich uczniów we wspólny śpiew.