Dzień: 2013-10-20

Zakończenie klas szóstych

W DROGĘ….. Pod takim hasłem klasy szóste zebrały się na sali gimnastycznej. Ostatni raz z rąk pani dyrektor wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Niektórzy mieli szczególne powody do radości bo oprócz świadectwa otrzymali książki i dyplomy za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Tytuł najlepszej uczennicy i wpis do złotej księgi przypadł w tym roku Karolinie Lis – uczennicy klasy VI a. Również wielu rodziców miało powód do dumy. Otrzymali oni listy gratulacyjne za wychowanie swoich dzieci. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie przygotowali Koncert Życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Dedykowano im wiersze, piosenki, tańce i pokazy akrobatyczne. Gości szczególnie rozbawił taniec z baletu „Jezioro Łabędzie” w interpretacji grupy chłopców. Wszystkim cały występ bardzo się spodobał i na pewno to zakończenie szkoły zapamiętają jej absolwenci, rodzice i wszyscy pracownicy.

Zakończenie roku szkolnego

Dziś ostatni raz w tym roku szkolnym uczniowie usłyszeli szkolny dzwonek. Dobiegł kolejny rok nauki. Na uroczystym apelu pani dyrektor wręczyła świadectwa i dyplomy uczniom, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu oraz wyróżnili się w konkursach i zawodach sportowych.

Pasowanie na ucznia

W piątek 11 października 2013 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Najpierw wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy, następnie dzieci z klas I śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i tańczyły.

Po części artystycznej odbyła się część oficjalna tzn. w pozycji na baczność z podniesionymi dwoma palcami prawej ręki  pierwszaczki uroczyście ślubowały. Potem pani dyrektor ogromnym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów, a  panie wychowawczynie wręczały pamiątkowe dyplomy. W klasie przygotowany był słodki poczęstunek i niespodzianka. Na końcu każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia klasowe.

Od tego dnia 63 uczniów zostało pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu.