SP28 Zabrze

Wycieczka klas IV do Tarnowskich Gór

W dniu 16 października klasy IV wraz z wychowawczyniami p. Marleną Flak     i p. Sylwią Globisz-Pędziwiatr udały się do Tarnowskich Gór, aby zwiedzić zamek rodu Wrochemów.

Pan przewodnik oprowadził nas po pięknie odnowionych i umeblowanych komnatach utrzymanych min. w duchu renesansu, klasycyzmu oraz przybliżył nam historię zamku. Najbardziej zainteresowały nas zbroje rycerskie i pięknie zdobione szafy z tajemnymi schowkami. Co więcej, mogliśmy zobaczyć bogate zbiory aplikacji meblowych, kluczy, narzędzi rzemieślniczych i bibliotekę wyposażoną w niezwykle cenne i unikatowe starodruki. Na koniec spędziliśmy kilka chwil posilając się na pięknym dziedzińcu zamkowym, kupując drobne pamiątki i zostawiwszy ślad w księdze gości wyruszyliśmy w drogę powrotną. Miłą niespodzianką okazał się napotkany mały labirynt w ogrodzie zamkowym i mini zoo z przesympatycznymi kozami.

Wróciliśmy zadowoleni, pełni miłych wspomnień i z ogromną ilością zdjęć. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu. (Sylwia Globisz-Pędziwiatr)