Dzień: 2013-12-01

Mistrzostwa klas IV w tabliczce mnożenia

W dniu 6 listopada 2013 roku odbyły się „Szkolne Mistrzostwa Klas IV w tabliczce mnożenia”.

W konkursie zwyciężyła reprezentacja klasy IV A w składzie:

Julia Bok

Martyna Korczak

Agata Strugała

Piotr Dusiński

II miejsce zajęła reprezentacja klasy IV b w składzie:

Patrycja Borycka

Oliwia Cebula

Marcel Bąk

Marcin Fulara

OBCHODY DNIA ŚW. MARCINA

11 listopada 2013r po raz kolejny obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Św. Marcina. W obchody tego święta licznie włączyli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Barwny pochód ze św. Marcinem na koniu wyruszył z placu szkolnego przed godz. 1600. Na drodze przemarszu do kościoła towarzyszyła wszystkim górnicza orkiestra. W kościele dzieci brały udział w nabożeństwie ku czci św. Marcina oraz śpiewały i tańczyły. Do wspólnego świętowania przyłączyła się również pani prezydent Małgorzata Mańka – Szulik oraz radni naszego miasta. Po zakończonym nabożeństwie pani prezydent podziękowała obecnym za udział w tym święcie, a szczególnie wszystkim dzieciom.

Akadamia z okazji Święta Niepodległości

13 listopada 2013r odbyła się w naszej szkole akademia z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Uczniowie klasy Vc przypomnieli społeczności szkolnej czasy rozbiorów oraz dramatyczną drogę, jaką musieli pokonać Polacy, by doprowadzić do wolności.

Uczniowie recytując wiersze oraz odgrywając scenki starali się ukazać dramat nie tylko narodu, lecz także pojedynczych osób – matek, synów i dzieci związanych z walkami o niepodległość. Duże wrażenie na odbiorcach zrobiły także pieśni patriotyczne wykonane przez solistów oraz przez chór szkolny.

W akademii wzięły udział klasy II – VI. Organizatorkami akademii były p. Iwona Boborowska. p. Agnieszka Łukaszek i p. Dorota Zabielna

Obchody Święta Niepodległości w Zabrzu

11 listopada 2013 roku, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Marta Strugała, Aleksandra Hulin oraz Kamil Brandys wraz z opiekunem, wzięli udział w corocznych obchodach Święta Niepodległości w Zabrzu. W oficjalnej uroczystości, która rozpoczęła się na placu Warszawskim, uczestniczyły również. władze miejskie, przedstawiciele służb i instytucji publicznych, środowisk kombatanckich oraz organizacji i stowarzyszeń społecznych. Po koncercie orkiestry dętej, przemówieniu pani Prezydent, prezentacji służb mundurowych oraz po przedstawieniu zaprezentowanym przez zabrzańską młodzież nasi uczniowie przeszli do kościoła p.w. św. Anny, gdzie odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie, aby uczcić pamięć poległych wraz z innymi uczestnikami złożyli kwiaty pod krzyżem na placu kościelnym.