Akadamia z okazji Święta Niepodległości

13 listopada 2013r odbyła się w naszej szkole akademia z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Uczniowie klasy Vc przypomnieli społeczności szkolnej czasy rozbiorów oraz dramatyczną drogę, jaką musieli pokonać Polacy, by doprowadzić do wolności.

Uczniowie recytując wiersze oraz odgrywając scenki starali się ukazać dramat nie tylko narodu, lecz także pojedynczych osób – matek, synów i dzieci związanych z walkami o niepodległość. Duże wrażenie na odbiorcach zrobiły także pieśni patriotyczne wykonane przez solistów oraz przez chór szkolny.

W akademii wzięły udział klasy II – VI. Organizatorkami akademii były p. Iwona Boborowska. p. Agnieszka Łukaszek i p. Dorota Zabielna