SP28 Zabrze

Dzień Górnika

5 grudnia odbyła się w naszej szkole Barbórka . Zawitali do nas mili goście – trzech panów górników w strojach galowych. Przywitał wszystkich, w gwarze śląskiej, uczeń kl. II a – Gracjan Pieczko. Dzieci z kl. II a i II b recytowały i opowiadały o św. Barbarze, patronce górników. Tancerze z kl. I b, przebrani w śląskie stroje, zatańczyli wiązankę tańców śląskich. Potem została zaśpiewana piosenka „Dzióbka dej” ( kl IIa, IIb, IIIc). Chłopcy z IIa opowiedzieli o Skarbniku, po czym kl.III c przedstawiła inscenizację pt. „ O mądrym skarbniku”. Po wspólnym zaśpiewaniu piosenki „Szła dzieweczka do laseczka” nastąpiło składanie życzeń górnikom i wręczanie laurek. Wzruszający był występ Aleksandra Ożgi z kl. Ia, który powiedział wierszyk dla swojego taty górnika, który jak co roku był obecny na Barbórce w naszej szkole. Organizatorki konkursu szkolnego „Zabrze, moje miasto” wręczyły, przy okazji,  nagrody  i dyplomy uczestnikom tegoż konkursu. Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie Barbórki – K. Włoczyk, I. Malinowska – Wolny, J. Szewczuk, E. Rogacka.

                                                                            (J. Szewczuk)