Dzień: 2014-01-04

Szkolne JASEŁKA
Święta Bożego Narodzenia to czas wiary, nadziei i miłości. Ten niezwykły, świąteczny czas spędzamy w gronie rodziny i przyjaciół. W przepiękną atmosferę świąt wprowadziły nas szkolne Jasełka wystawione tuż przed świętami, przygotowane w tym roku przez uczniów klas drugich. W rolę reżyserek tego przedsięwzięcia wcieliły się panie wychowawczynie; Patrycja Naguszewska, Ewa Rogacka, Jadwiga Szewczuk, a piękną dekorację, oprócz w/w, wykonały panie: Anna Derela i Izabela Guzy. Profesjonalne zdjęcia zrobił pan Rafał Kosz, tata Wiktorii. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w przygotowaniu inscenizacji, ćwiczyły swoje role, śpiewały kolędy i tańczyły.
 W wykonaniu rekwizytów i strojów pomagali licznie rodzice uczniów klas drugich, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Jasełka wystawione były dla rodziców oraz dwukrotnie dla społeczności szkolnej.

Niech magiczny czas Świąt pozostanie z nami na bardzo długi czas!!!

Wigilijka w III b

Klasowa wigilijka IIIb

Tradycją zwłaszcza młodszych klas SP 28 stają się tradycyjne wigilijki klasowe – poprzedzające święta Bożego Narodzenia spotkania społeczności uczniowskiej ze swymi rodzicami i wychowawcą. Jedno z nich odbyło się 19 grudnia 2013 roku i zostało zorganizowane przez dzieci z klasy IIIb i ich wychowawczynię Annę Derelę.

Nim na ławkach ustylizowanych na świąteczne stoły pojawiły się świeczniki drążone w prawdziwych pomarańczach, domowe wypieki i inne słodkości, uczniowie pracowali przez wiele dni z ogromnym zaangażowaniem nad przygotowaniem na tę okazję specjalnego programu artystycznego ze swoją wychowawczynią.

W efekcie wszyscy licznie zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w pięknym i nastrojowym wieczorze słowno-muzycznym, w którymw głównych rolach wystąpiły oczywiście dzieciaki i ich ciekawie zaaranżowane kolędy, także w bardzo współczesnym wykonaniu. Potem był czas na luźne rozmowy i degustację smakowitości. Na końcu zaś wychowawczyni złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim rodzicom i dzieciom.

I tylko żal było, że to ostatnia taka wigilijka w takim gronie.

Marzycielska poczta

Akcję „Marzycielska Poczta” organizujemy drugi rok. Dzieci z klas IV – VI miały przeprowadzone pogadanki na lekcjach zajęć komputerowych i zajęciach technicznych z panią Jolantą Brzozoń oraz na zajęciach z panią pedagog Justyną Maciejewską na temat pomocy (niekoniecznie materialnej) chorym dzieciom. Niekiedy wystarczy pamięć, dobre słowo, wsparcie, zrozumienie, aby ktoś mógł psychicznie poczuć się lepiej. Dzieci wykonały własnoręcznie kartki świąteczne, napisały życzenia i wysłały do wybranej przez siebie osoby.

Naszym dzieciom sprawiło to dużo radości i mamy nadzieję, że dzieciom, które te kartki otrzymały, również!