SP28 Zabrze

Wigilijka w III b

Klasowa wigilijka IIIb

Tradycją zwłaszcza młodszych klas SP 28 stają się tradycyjne wigilijki klasowe – poprzedzające święta Bożego Narodzenia spotkania społeczności uczniowskiej ze swymi rodzicami i wychowawcą. Jedno z nich odbyło się 19 grudnia 2013 roku i zostało zorganizowane przez dzieci z klasy IIIb i ich wychowawczynię Annę Derelę.

Nim na ławkach ustylizowanych na świąteczne stoły pojawiły się świeczniki drążone w prawdziwych pomarańczach, domowe wypieki i inne słodkości, uczniowie pracowali przez wiele dni z ogromnym zaangażowaniem nad przygotowaniem na tę okazję specjalnego programu artystycznego ze swoją wychowawczynią.

W efekcie wszyscy licznie zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w pięknym i nastrojowym wieczorze słowno-muzycznym, w którymw głównych rolach wystąpiły oczywiście dzieciaki i ich ciekawie zaaranżowane kolędy, także w bardzo współczesnym wykonaniu. Potem był czas na luźne rozmowy i degustację smakowitości. Na końcu zaś wychowawczyni złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim rodzicom i dzieciom.

I tylko żal było, że to ostatnia taka wigilijka w takim gronie.