SUKCES POETYCKI UCZENNICY Z KLASY III b !

SUKCES POETYCKI MARTYNKI SADLAK!
X Wojewódzki Konkurs Poetycki dla szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Zabrza, Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty zakończył się dla uczennicy pani Anny Dereli z III b – Martynki Sadlak, wielkim sukcesem, ponieważ jej wierszyk został zamieszczony w X jubileuszowej edycji tomiku Antologii Poezji Dziecięcej.
W X jubileuszowym tomie Antologii Poezji Dziecięcej udział wzięło około 130 szkół podstawowych i gimnazjów z wielu śląskich miast. Do organizatora napłynęło około 1800 utworów poetyckich z całego województwa.
Recenzentem tegorocznej edycji konkursu jest Daniel Olbrychski , który podzielił się refleksjami ma temat twórczości poetyckiej dzieci:
„Gdy przerzucałem strofy kolejnych tomików, a będę do nich powracał, ogarniało mnie uczucie radości i wzruszenia(…) I myślę, że może niektóre z tych wierszy będę czytał na moich koncertach”
(źródło: http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/jubileusz-x-edycji-antologii-poezji-dzieciecej)

GRATULUJEMY!!!            Oto wierszyk:

”Oszczędzanie to nie trud.
Zakręć wodę będzie cud.
Od grosika do grosika,
Będzie z tego super bryka.”