SP28 Zabrze

Obchody DNIA KOBIET

07.03.2014r w naszej szkole obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet. Chłopcy z każdej klasy w swoim zakresie uczcili ten dzień, obdarowując swoje klasowe koleżanki i drobnymi upominkami. Były wśród nich drobiazgi zakupione w sklepie oraz drobnostki zrobione własnoręcznie. Zarówno jedne jak i drugie sprawiły koleżankom dużą radość. Do upominków był dołączony uśmiech i życzenia. Chłopcy pamiętali także o swoich nauczycielkach, dla których też znalazły się laurki z życzeniami a czasem także i kwiatek… . Centralnym punktem tego dnia było jednak przedstawienie przygotowane  przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem opiekunek p. Sylwii Kurtek, p. Sylwii Globisz – Pędziwiatr i Marleny Flak. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili, życie przeciętnej gospodyni domowej. Hitem okazała się piosenka zaśpiewana przez ucznia klasy VI b Krystiana Piaseckiego, któremu towarzyszyła grupa taneczna składająca się z kolegów z tejże klasy. Jeszcze długo po przedstawieniu można było słyszeć nucenie przez pozostałych uczniów usłyszanej piosenki! Na koniec chłopcy złożyli życzenia wszystkim obecnym Kobietom. Nauczycielki otrzymały także kwiatek i zostały poczęstowane cukierkiem.