SP28 Zabrze

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Fryderyku Chopinie

10 marca 2014r. odbył się w naszej szkole finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Fryderyku Chopinie. W finale znalazło się 6 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszym etapie tego konkursu.Finaliści musieli wykazać się olbrzymią wiedzą związaną z życiem i twórczością kompozytora. Po wysłuchaniu fragmentów nagrań rozpoznawali jego utwory, na podstawie ilustracji odgadywali osoby i obiekty związane z Chopinem, ponadto odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania, które miały większy lub mniejszy stopień trudności.
Bezkonkurencyjna w tej rywalizacji okazała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 24 – Weronika, która już trzeci raz brała udział w tym konkursie. Jeżeli chodzi o naszą szkołę to w finale znalazły się:
Aleksandra Hulin (kl. VIa), Agata Strugała (IVa), Zofia Matyjaszek (IVb). Agatka zajęła III miejsce.
Zwycięzcy konkursu otrzymali m.in. zaproszenia do Filharmonii Zabrzańskiej oraz bilety wstępu do Multikina.
Jak co roku organizatorami tego konkursu były panie: Agnieszka Łukaszek, Dorota Zabielna.