Obchody pierwszego dnia wiosny

21 marca dzieci z klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowanych przez Stowarzyszenie Kartel Kulturalny oraz Bibliotekę Miejską. Uczniowie wraz  z nauczycielami udali się do parku w Zabrzu-Rokitnicy ,gdzie odbywały się uroczystości. W czasie obchodów przedstawiciele samorządu wystąpili w wiosennym przedstawieniu. Ogłoszono także wyniki konkursu na najpiękniejszą Marzannę. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2 a i jednocześnie wygrała główną nagrodę –wycieczkę do kopalni Guido, natomiast trzecie miejsce zdobyła klasa 1a i otrzymała nagrodę -piłkę do siatkówki. Ostatnim punktem obchodów było przejście do rokitnickiego stawu, gdzie symbolicznie utopiono Marzannę, a tym samym pożegnano zimę.