SP28 Zabrze

XVI Regionalny Festiwal Małych Form Teatralnych, Kabaretowych

26 marca 2014 – dzieci z klasy II a i III b zaprezentowały przedstawienie  pt.

 ,,O panu Tralalińskim”  wyreżyserowane  przez panie : Annę Derelę i Ewę Rogacką na regionalnym konkursie, który obejmował placówki z województwa śląskiego  i opolskiego . Drugim przedstawieniem , które było zaprezentowane na konkursie przez dzieci z naszej szkoły, a mianowicie przez uczniów z klasy III b było przedstawienie w gwarze śląskiej pt.

,, O ślimoku i gliździe” wyreżyserowane przez panie vicedyrektor Helenę Maśnicę i  wychowawcę tej klasy Annę Derelę. Konkurs trwał przez pięć dni więc cierpliwie  oczekiwaliśmy na wyniki. Nasza cierpliwość i  trud został wynagrodzony, aż pięcioma nagrodami, a mianowicie:

srebrna maska czyli II miejsce dla aktorów za przedstawienie

,, O panu Tralalińskim” oraz cztery wyróżnienia indywidualne za grę aktorską tj.

za kreację pana Tralalińskiego i za kreację Ślimoka

oraz dla narratorów obydwu  przedstawień