SP28 Zabrze

Wizyta Australijki w naszej szkole

W dniu 11.06.2014r. klasy teatralne uczestniczyły w spotkaniu z absolwentką naszej szkoły-panią Olgą Kułanowską i jej koleżanką panią Megan, które przyjechały do nas z Australii. Panie przywiozły mnóstwo rzeczy związanych z tym krajem, a są to min. bumerang, maskotka kangurzycy Kangi i jej dziecka Brusha, filmy, muzykę, albumy i książki, czapeczki i długopisy oraz fragmenty roślin charakterystycznych dla Australii. Pani Megan przygotowała krótki kurs Australijskiego slangu oraz prezentację dotyczącą zwierząt zamieszkujących tamte tereny. Wszyscy bardzo się ucieszyli z możliwości zamienienia kilku słów w języku angielskim i z uzyskania odpowiedzi na zadanie w języku angielskim pytania.

Co więcej, panie dały dzieciom do spróbowania krem, którego Australijczycy używają zamiast masła na kanapki, a dzieci poczęstowały swoich gości domowymi wypiekami. Wszystkim to spotkanie na długo zostanie w pamięci