Dzień: 2014-10-28

Ślubowanie klas pierwszych

24 października wszystkie pierwszaki miały swój Wielki Dzień. W Szkole Podstawowej nr 28 w Zabrzu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania ich na uczniów. Punktualnie o godzinie 9.00 elegancko ubrani i bardzo przejęci najmłodsi uczniowie  w towarzystwie swych rodziców, krewnych i znajomych spotkali się na sali gimnastycznej. Na początku uroczystości – w części artystycznej – wszyscy recytowali wierszyki i śpiewali piosenki. Następnie miał miejsce uroczysty Akt Ślubowania. Po nim pani dyrektor dotykając ramienia każdego pierwszaka wielkim, zielonym ołówkiem pasowała go na ucznia. Na pamiątkę tej uroczystości każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Po zakończeniu części oficjalnej, w każdej klasie odbyło się krótkie przyjęcie przygotowane przez mamusie uczniów

Warsztaty dziennikarskie w klasie II a

W poniedziałek 27 października 2014r w klasie II a odbyły się warsztaty dziennikarskie. Prowadziła je pani Katarzyna Włodarczyk z „Nowin Zabrzańskich”. Dzieci były bardzo aktywne, miały dużo pomysłów na artykuły o tematyce szkolnej. W nagrodę każde dziecko dostało piórnik z przyborami szkolnymi.

OBCHODY ŚWIĘTA SZKOŁY – 2014

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 28 w Zabrzu ma zaszczyt zaprosić Rodziców, Uczniów, Absolwentów na uroczystość jubileuszu 50–lecia szkoły, która odbędzie się 22 listopada 2014 r.

Obchody zostaną poprzedzone mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu dnia 21 listopada o godz. 10:00, na której w obecności wszystkich uczniów zostanie poświęcony sztandar szkoły przekazany przez Radę Rodziców.

Program 21 listopada 2014 r.

1. Klasy I-III, oddziały przedszkolne :

od godz. 8:00 do 8:45 akademia z okazji 50-lecia szkoły.

od godz. 8:50 do 9:30 zajęcia w klasie, tort.

Klasy IV – VI:

od godz. 8:00 do godz. 9:30  zajęcia w klasie, wykonanie

plakatu do legendy, poczęstunek – tort.

2. Zbiórka uczniów, nauczycieli o godzinie 9:30 na boisku.

Przemarsz dzieci do kościoła. Poświęcenie sztandaru.

3. Godzina 10:00 msza św. w kościele pw. NSPJ w Rokitnicy.

4. Klasy I-III:   od godz. 11:00  do 12:30 dyskoteka.

Program 22 listopada 2014 r.

10:00 – 10:20 – Część  oficjalna. Nadanie Szkole Podstawowej nr 28 w Zabrzu imienia Miłośników Rokitnicy.

10:20–12:00– Program  artystyczny
w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły.

od 12:00 – Zwiedzanie szkoły, poczęstunek.