Dzień: 2014-10-29

Szkolny Konkurs Regionalny pt. "Zabrze moje miasto 2014"

Tegoroczny szkolnego  konkursu regionalnego pt. „Zabrze moje miasto”, którego finał odbył się 28 października 2014 roku w bibliotece szkolnej, nawiązywał do obchodów 50-lecia naszej szkoły oraz nadania jej imienia ,,Miłośników Rokitnicy”.

Przed trzyosobowymi zespołami z klas IV-VI postawiono dwa zadania – pogłębienie wiedzy o historii i współczesności szkoły jak i dzielnicy oraz zaprezentowanie w formie plakatu najciekawszych bądź ulubionych miejsc i zakątków w szkole, wokół niej oraz w Rokitnicy.

Rywalizacji towarzyszyły niecodzienne emocje i tylko przewaga jednego punktu pozwoliła wyłonić następujących zwycięzców:

I miejsce – klasa VI c w składzie: Michał Blacha, Dominik Popielarz, Wojciech Wójcik,

II miejsce – klasa VI b w składzie: Oliwia Harnos, Joanna Ligocka, Mateusz Rosikiewicz,

III miejsce – klasa VI d w składzie:  Nicole Gawelczyk, Dominika Wiśniowska, Wiktoria Zięba.

Na indywidualne wyróżnienia zasłużyły dwie prace plastyczne wykonane przez uczennice klas piątych – Agatę Strugałę i Katarzynę Bombelkę. Prace te zwróciły uwagę zarówno jury jak i pozostałych uczestników konkursu.

Dziękujemy wszystkim biorącym udział w naszym konkursie i gratulujemy sukcesów.

Zapraszamy do oglądania przygotowanych na konkurs prac plastycznych – obecnie zgromadzonych w szkolnej bibliotece.

(Dorota Zabielna Judyta Stefanik Helena Maśnica Iwona Boborowska)