SP28 Zabrze

* Marcinki 2014

11 listopada 2014r. wzięliśmy udział w Marcinkach, które stały się już tradycją naszej dzielnicy. O 15:45 zebraliśmy się, tym razem,  na boisku SP nr 31. Dzieci przyniosły lampiony. Na powitanie zostały obdarowane światełkami odblaskowymi w różnych wesołych kształtach. Na Marcinki zawitała pani prezydent Małgorzata Mańka – Szulik. Po krótkim wstępie i przedstawieniu postaci Marcina przy dźwiękach orkiestry pomaszerowaliśmy ulicami Śniadeckich, Szafarczyka, Pomorską, Andersa do Sanktuarium Szensztackiego. Na czele korowodu jechał Marcin na koniu, za nim szły dzieci  z lampionami, dorośli i orkiestra. W Sanktuarium na pięknej scenie obejrzeliśmy scenkę przedstawiającą jak Marcin rozrywa swój płaszcz i dzieli się nim z żebrakiem. Potem występowały na niej nasze przedszkolaki i uczniowie z kl. I – III. Oglądaliśmy też występy innych dzieci. Został rozstrzygnięty Dzielnicowy Konkurs z okazji Dnia św. Marcina, w którym nasi uczniowie zdobyli laury: II m-ce, w kategorii plastycznej wieku 9-10, Wiktoria Schmidt z kl IIIa, wyróżnienie, w tej samej kategorii, Dominika Wołowiec z kl.III a, III m-ce, w kategorii plastycznej wieku 6-8, Natalia Giardiello z kl.Ic, wyróżnienie, w tej samej kategorii, Piotr Rejek  z kl. I c
Po zakończeniu wszyscy zostaliśmy poczęstowani marcińskim rogalem.