SP28 Zabrze

Święto Odzyskania Niepodległości

 12 listopada 2014r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy VIa i VIc oraz dwie uczennice klasy Vb przypomnieli społeczności szkolnej o poświęceniu tysięcy Polaków dla sprawy niepodległego państwa polskiego. Wspominano nie tylko walki toczone w XIX w. oraz w I wojnie światowej, także te prowadzone później – o zachowanie niepodległości. Przypomniano czym jest patriotyzm oraz podkreślono fakt, iż wolność i niepodległość nie są  dane raz na zawsze. W czasie akademii chór szkolny wykonał najbardziej lubiane pieśni patriotyczne. Momentami organizatorzy skorzystali także z podkładu muzycznego, przypominając takie utwory jak: „Biały krzyż” Czerwonych Gitar czy utwór „Żeby Polska była Polską”. Odbiór tej krótkiej lekcji historii był wśród uczniów jak najbardziej pozytywny. Dodatkową atrakcją było użycie po raz pierwszy nowego sprzętu nagłaśniającego, który okazał się bardzo udanym i potrzebnym zakupem. Organizatorkami akademii były panie: Iwona Boborowska, Agnieszka Łukaszek, Dorota Zabielna.  (Dorota Zabielna)