Dzień: 2015-01-05

Jasełka

Zgodnie z tradycją szkoły dla naszych uczniów i społeczności rokitnickiej zostały przygotowane Jasełka. W tym roku zaprezentowały się klasy drugie pod kierunkiem wychowawczyń: p. Izabeli Dąbkowskiej, p. Iwony Malinowskiej – Wolny, p. Małgorzaty Kuśmierczak. W pięknie przygotowanej scenerii dzieci przedstawiły historię narodzenia Jezusa. Byli więc: Maryja i Józef, Trzej Królowie, pastuszkowie i zwykli ludzie, którzy nie chcieli przyjąć świętej rodziny pod swój dach. Nad całością czuwały radosne Aniołki. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami. W czwartkowy ranek Jasełka pokazano uczniom, natomiast o 17.00 mogli je zobaczyć mieszkańcy Rokitnicy i zaproszeni goście. Na koniec pani dyrektor Bożena Olichwer złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia, następnie wspólnie wszyscy zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem…” Przedstawienie wprowadziło nas w radosny świąteczny nastrój, a gromkie brawa były dowodem, że przedstawienie wszystkim się podobało!!!

Wizyta Mikołaja

Jak każdego roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Towarzyszyły mu aniołki i dwa diabełki. Każde dziecko zostało obdarowane drobnym upominkiem i słodkościami. W podziękowaniu za podarunki dzieci śpiewały Mikołajowi wesołe piosenki. Dla wszystkich był to bardzo udany dzień!!!

Dzień Górnika

3 grudnia 2014 roku zaprosiliśmy do naszej szkoły górników w galowych strojach, by na uroczystym apelu świętować ich górnicze święto, popularnie zwane „Barbórką”. Uczniowie z klas młodszych recytowali wiersze, śpiewali wraz ze szkolnym chórem śląskie piosenki. W ludowych strojach wystąpił zespół taneczny z klasy II b, uczniowie klasy III a  przygotowali przedstawienie w gwarze śląskiej „O koziczkach”. Były wiersze i życzenia składane przez uczniów klasy III b i I c. Wszyscy odśpiewali gromkie sto lat przybyłym gościom. Po uroczystości dzieci wręczały laurki i wykonywano pamiątkowe zdjęcia. Apel przygotowywały wraz z dziećmi panie: Ewa Rogacka, Jadwiga Szewczuk, Iwona Malinowska – Wolny, Krystyna Włoczyk i opiekun chóru Agnieszka Łukaszek.

Mała Liga Recytatorska

1 grudnia 2014 roku odbyło się pierwsze spotkanie Małej Ligii Recytatorów w Roku Szkolnym  2014/2015. W spotkaniu wzięło udział dziewięcioro  dzieci z pięciu zabrzańskich Szkół Podstawowych. Wśród  recytowanych utworów pojawiły się m.in. wierze Jana Brzechwy i ks. Jana Twardowskiego.