Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3622 Dzień Górnika – SP28 Zabrze

Dzień Górnika

3 grudnia 2014 roku zaprosiliśmy do naszej szkoły górników w galowych strojach, by na uroczystym apelu świętować ich górnicze święto, popularnie zwane „Barbórką”. Uczniowie z klas młodszych recytowali wiersze, śpiewali wraz ze szkolnym chórem śląskie piosenki. W ludowych strojach wystąpił zespół taneczny z klasy II b, uczniowie klasy III a  przygotowali przedstawienie w gwarze śląskiej „O koziczkach”. Były wiersze i życzenia składane przez uczniów klasy III b i I c. Wszyscy odśpiewali gromkie sto lat przybyłym gościom. Po uroczystości dzieci wręczały laurki i wykonywano pamiątkowe zdjęcia. Apel przygotowywały wraz z dziećmi panie: Ewa Rogacka, Jadwiga Szewczuk, Iwona Malinowska – Wolny, Krystyna Włoczyk i opiekun chóru Agnieszka Łukaszek.