Jasełka

Zgodnie z tradycją szkoły dla naszych uczniów i społeczności rokitnickiej zostały przygotowane Jasełka. W tym roku zaprezentowały się klasy drugie pod kierunkiem wychowawczyń: p. Izabeli Dąbkowskiej, p. Iwony Malinowskiej – Wolny, p. Małgorzaty Kuśmierczak. W pięknie przygotowanej scenerii dzieci przedstawiły historię narodzenia Jezusa. Byli więc: Maryja i Józef, Trzej Królowie, pastuszkowie i zwykli ludzie, którzy nie chcieli przyjąć świętej rodziny pod swój dach. Nad całością czuwały radosne Aniołki. Przedstawienie przeplatane było kolędami i pastorałkami. W czwartkowy ranek Jasełka pokazano uczniom, natomiast o 17.00 mogli je zobaczyć mieszkańcy Rokitnicy i zaproszeni goście. Na koniec pani dyrektor Bożena Olichwer złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia, następnie wspólnie wszyscy zaśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem…” Przedstawienie wprowadziło nas w radosny świąteczny nastrój, a gromkie brawa były dowodem, że przedstawienie wszystkim się podobało!!!