Dzień: 2015-03-30

Witamy WIOSNĘ !

20.03.2015r. witaliśmy w naszej szkole wiosnę. Z tej okazji Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował  konkurs na najsympatyczniejszą parę wiosenną z klas IV i V. Każda z klas mogła wystawić tylko jedną Panią i Pana Wiosnę. Wyznaczona dwójka z każdej klasy kilka dni przed konkursem losowała 1 zadanie do którego mogła się przygotować, było to m.in. odegranie scenki lub występ taneczny. O pozostałych konkurencjach o charakterze sportowym pary wiosenne dowiedziały się już podczas konkursu. Nasi uczniowie spisali się na medal, było wesoło, kolorowo i z dużą dawką poczucia humoru. Poczynania naszych par pilnie obserwowali pozostali uczniowie klas IV i V, ponieważ to oni decydowali o tym, która para zwycięży. Każda z klas, po wspólnej naradzie mogła zagłosować tylko na jedną parę. Aby rywalizacja była sprawiedliwa wcześniej ustalono, że nie można glosować na parę ze swojej klasy. Publiczność zadecydowała, że najsympatyczniejszą parą wiosenną została para z klasy Vb.

Apel – Prawa dziecka

W styczniu w naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Ochrony Praw Dziecka. Z tej okazji przedstawiciele Szkolnego Samorządu Uczniowskiego przygotowali apel, podczas którego  starali się przypomnieć uczniom, jakie są prawa dziecka oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące właśnie tych praw. Dodatkowo   uczniowie klas IV b,  VIb oraz VId przygotowali i zaprezentowali społeczności szkolnej scenki, które dotyczyły wybranych praw dziecka.

Dzień otwarty

10.03.2015r o godz.17.00 odbył się Dzień Otwarty dla dzieci pięcio-, sześcio- i siedmioletnich wraz z rodzicami. Pani dyrektor powitała przybyłych gości na sali gimnastycznej, na której zaraz potem uczniowie kl. IIIa przedstawili „Bajkę o siedmiu koziczkach” w gwarze śląskiej. Widownia nagrodziła inscenizację brawami, po czym rozpoczęła się zabawa z chustą Klanzy. Zabawa była przednia, zadbały o to p. nauczycielki naszej szkoły. Następnie p. dyrektor oprowadziła gości po szkole. Dzieci, z rodzicami, zwiedzały sale, w których uczą się klasy I – III i grupy przedszkolne. Po trudach zwiedzania w świetlicy szkolnej czekały racuchy, owoce i napoje. Wtedy był czas na zajęcia plastyczne dla maluchów, a rodzice wykorzystali go na rozmowy z p. dyrektor, i nauczycielami. Mamy nadzieję, że spotkamy się z naszymi małymi gośćmi w przyszłym roku szkolnym.