SP28 Zabrze

* X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

X Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w naszej szkole

Tegoroczne obchody Święta Bibliotek upłynęły pod hasłem Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych. W każdym dniu tygodnia na czytelników czekała inna atrakcja. W poniedziałek uczniowie tworzyli niekonwencjonalne laurki dla biblioteki, we wtorek układali slogany reklamujące książki i czytanie, zaś w środę serca dzieci zdobyła zabawa Mamy pociąg do książek, która cieszyła się popularnością na każdej przerwie do końca tygodnia. Czwartek był Dniem poety-wierszoklety – czytelnicy tworzyli własne utwory poetyckie z pary wylosowanych rymów. W piątek, przewidziany na podsumowanie i kreatywnych nagradzanie, do zabawy dołączali wciąż nowi uczestnicy, podejmując wszystkie zaproponowane w ciągu tygodnia zajęcia.