* Dzień sportu

Co roku w czerwcu obchodzimy w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie na ten dzień czekają z niecierpliwością cały rok. Dla dzieci to nie tylko super zabawa, zdrowa rywalizacja, ale także integracja grup klasowych. Ci, którzy nie biorą udziału w sportowych konkurencjach dają z siebie wszystko, aby dopingować swoim koleżankom i kolegom z klasy. Oprócz konkurencji sportowych odbywają się rywalizacje śląskich zabaw podwórkowych tj.: strzelanie ze sznojdra, gra w grzyba, cymbergaja, puszczanie baniek mydlanych, zabawa sznurkiem, prowadzenie obręczy , puszczanie bączka itp O dziwo dzieciom te formy zabawy bardzo przypadły do gustu. Korzystając ze sprzyjającej aury część uczniów zrobiła sobie piknik na trawie. Dzieci, już dla przyjemności, grały p paletki , piłkę, skakankę, albo po prostu sobie rozmawiały i śpiewały. Na koniec zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy.