Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3622 19 sierpnia 2015 – SP28 Zabrze

Dzień: 2015-08-19

* Zakończenie roku szkolnego 2014-2015

Dobiegł do końca kolejny rok szkolny. Dla pierwszoklasistów to koniec pierwszego roku pobytu w szkole, dla szóstoklasistów to pożegnanie ze szkołą podstawową. Jednak dla wszystkich to szczególny dzień, bo po ciężkiej pracy, to dzień pierwszego dnia wakacji!

Najpierw jednak spotkanie na sali gimnastycznej, a potem spotkanie w swoich klasach z wychowawcą i otrzymanie świadectw. Uczniowie wzorowi swoje świadectwa i nagrody książkowe otrzymali z rąk pani dyrektor w obecności wszystkich uczniów i rodziców. Jedynie klasy szóste dostąpiły zaszczytu i wszyscy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły na forum. Ważnym momentem tej uroczystości było ślubowanie uczniów z klas szóstych na sztandar szkoły oraz przekazanie tego sztandaru klasom piątym. Uczniowie na ręce pani dyrektor złożyli także pamiątkowe tabla, które przedstawiały sześcioletni pobyt każdej klasy w naszej szkole. Były także wzruszające podziękowania i gratulacje dla rodziców wyróżniających się uczniów, a także wybór „najlepszego z najlepszych”. W tym roku otrzymała go uczennica klasy VI d – Julia Zapora. Gratulujemy!!! Nie obyło się także bez kwiatów. Otrzymali je nauczyciele od uczniów, ale także szóstoklasiści od żegnających ich piątoklasistów.

Po części oficjalnej, uczniowie przedstawili program artystyczny;  scenki rodzajowe, tańce i gra na gitarze. Tłem, była prezentacja multimedialna, która ukazywała wizerunki absolwentów z różnych okresów ich życia. Na zakończenie próbkę swoich umiejętności pokazali aktorzy klas teatralnych, którzy jako zwiastun przedstawili fragmenty musicalu pt. „Kopciuszek”. Czekamy na całość! Szóstoklasistom życzymy powodzenia w gimnazjum, a wszystkim uczniom UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!