Dzień: 2015-10-08

* Spotkanie pierwszoklasistów z policjantami

15 września klasy pierwsze spotkały się z policjantami zabrzańskiej drogówki. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mogły zadawać pytania gościom, na które oni chętnie odpowiadali. Każdy dostał breloczek odblaskowy, aby być widocznym na drodze. Był również czas na pamiątkowe zdjęcia. Ogromne wrażenie zrobiły na dzieciach motocykle, na których przyjechali policjanci. Uczniowie klas pierwszych zostali wyposażeni w wiedzę, którą na pewno wykorzystają w drodze do szkoły.

* Wizyta w opolskim ZOO

05 października klasy: 5a, 5b i 6a odwiedziły opolskie ZOO. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali znajdujące się tam zwierzęta. Dzieciom szczególnie podobała się tresura UCHATEK. Oprócz doznań wizualnych dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy dotyczących życia tych morskich ssaków. Ciekawym wydarzeniem było także karmienie goryla, który okazał się ssakiem bardzo samodzielnym i precyzyjnym. Natomiast, najwięcej emocji dostarczyły skorpiony i pająki. Z kolei na sympatię dzieci zasłużyły szczególnie lemury, małe małpki i zwierzęta w mini zoo. Oprócz oglądania zwierząt dzieci skorzystały z innych atrakcji ZOO, mianowicie oryginalnych placów zabaw i labiryntu. Uwieńczeniem wycieczki było oczywiście zakupienie pamiątek i …lodów. Pogoda dopisała dlatego wszyscy byli zadowoleni z udanego wyjazdu.

* Wycieczka klas IIa i IIIa

W środę 30 września 2015 klasy: II a i III a w ramach projektów ekologicznych pojechały na wycieczkę do Karchowic zwiedzić Zabytkową Stację Wodociągową ,,Zawada”. Pracownicy stacji i przewodnicy jednocześnie oprowadzali nas po zabytkowych kompleksach obiektów, pokazywali pracę urządzeń pompowych i kotłów. Wycieczka wszystkim dzieciom bardzo się podobała.

* Skarbnikowe Gody

Już stało się tradycją, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczą w SKARBNIKOWYCH GODACH. W tym roku, mimo niesprzyjającej aury, uczniowie i ich rodzice nie zawiedli. Tegoroczna parada odbyła się pod hasłem „Bajkowo, filmowo”. Uczestnicy byli więc przebrani za postaci ze znanych bajek i filmów. Niektóre przebrania zasługiwały na wielkie uznanie. Kolorowy korowód przeszedł od placu Wolności do Poległych Bohaterów, gdzie organizatorzy przygotowali mnóstwo gier i zabaw dla dzieci, były też stoiska edukacyjne, gastronomiczne i sportowe. Kto miał ochotę to w gronie rodzinnym mógł spędzić ciekawie czas do wieczora.

* Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Zaczął się kolejny rok szkolny 2015-2016. Wszyscy uczniowie i nauczyciele, w doskonałych humorach,  spotkali się 1 września na sali gimnastycznej. Szczególnie ten dzień przeżywali Ci, którzy po raz pierwszy przestąpili próg szkoły, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasiści, wśród których było wielu sześciolatków. Dla rodziców tych dzieci także była to wzniosła chwila. Całymi rodzinami wspierali swoje pociechy no i … pomagali im nieść olbrzymie rogi obfitości. Wszystkim uczniom „starym i nowym” życzymy wiele sukcesów w NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!