SP28 Zabrze

* Wizyta w opolskim ZOO

05 października klasy: 5a, 5b i 6a odwiedziły opolskie ZOO. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali znajdujące się tam zwierzęta. Dzieciom szczególnie podobała się tresura UCHATEK. Oprócz doznań wizualnych dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy dotyczących życia tych morskich ssaków. Ciekawym wydarzeniem było także karmienie goryla, który okazał się ssakiem bardzo samodzielnym i precyzyjnym. Natomiast, najwięcej emocji dostarczyły skorpiony i pająki. Z kolei na sympatię dzieci zasłużyły szczególnie lemury, małe małpki i zwierzęta w mini zoo. Oprócz oglądania zwierząt dzieci skorzystały z innych atrakcji ZOO, mianowicie oryginalnych placów zabaw i labiryntu. Uwieńczeniem wycieczki było oczywiście zakupienie pamiątek i …lodów. Pogoda dopisała dlatego wszyscy byli zadowoleni z udanego wyjazdu.