SP28 Zabrze

* Dzień Edukacj Narodowej

 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Na początku uczniowie klas VI zaprezentowali skecz, w którym oczywiście główną rolę odgrywała nauczycielka i jej niesforni uczniowie. Na uwagę zasługuje tu rola Marysi, którą perfekcyjnie odegrała Zosia Matyjaszek. Śmiech nauczycieli i ich oklaski był dowodem, że skecz się podobał. Następnie zespół taneczny przedstawił widowiskowy układ z szarfami. Pozytywnie zaskoczyła nas uczennica z klasy IV, która przedstawiła trudny układ akrobatyczny. Część artystyczną zakończył uczeń z klasy V b śpiewając piosenkę pt. „Mój jest ten kawałek podłogi”. Na koniec uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli różę a chór uświetnił ten moment śpiewem. Akademia była naprawdę udana!!!                                                                                                             (Patrycja Borycka kl.VI b)