SP28 Zabrze

Reprezentacja SP 28 w zabrzańskich obchodach 11 listopada

11-go listopada 2015r, jak co roku, nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI a: Martyna Korczak (przewodnicząca samorządu szkolnego) oraz Piotr Dusiński pod opieką p. Sylwii Kurtek. Uroczystość rozpoczęła się akademią na Placu Warszawskim, gdzie Prezydent Miasta Zabrze powitała przybyłe delegacje i poczty sztandarowe instytucji  państwowych, szkół, zakładów pracy, związków zawodowych, a ponadto kompanii reprezentacyjnych Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej. Następnie zgromadzeni przemaszerowali ulicami miasta  w szyku defiladowym pod kościół pod wezwaniem św. Anny, w którym odbyła się uroczysta msza święta. Zaraz  po krótkiej modlitwie i odczytaniu fragmentów z Pisma Świętego, można było usłyszeć kazanie na temat patriotyzmu w Polsce. Wierni z uwagą słuchali słów wypowiedzianych przez księdza. Po mszy, delegacje złożyły kwiaty pod krzyżem przed kościołem, aby oddać hołd żołnierzom walczącym o niepodległość naszej ojczyzny. Podziękowania za udział w obchodach osobiście składała Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik.