SP28 Zabrze

Spotkanie z misjonarzem

W tygodniu misyjnym, w dniach 22 i 23 października  w naszej szkole gościł misjonarz – werbista o. Mirosław Piątkowski.

Podczas spotkań z uczniami klas IV – VI opowiadał o pracy misyjnej w Argentynie (ojczyźnie papieża Franciszka), gdzie pracował przez 5 lat. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o historii, tradycji , szkolnictwie i kulturze Argentyny. Oglądali slajdy, stroje i przedmioty związane z tym krajem. W czasie przerw o. Mirosław odmawiał modlitwę różańcową, która jest w październiku od lat tradycją naszej szkoły. W organizację spotkania włączył się samorząd szkolny. Uczniowie z p. S. Kurtek przygotowali i przeprowadzili  wywiad z gościem.

O. Mirosław Piątkowski był mile zaskoczony aktywnością naszych uczniów i dociekliwymi pytaniami odnośnie pracy misyjnej w Argentynie. Dodał również, że jest pozytywnie podbudowany dobrą atmosferą panującą w szkole, która udzieliła mu się i zachęciła go do dalszego działania. 

Spotkanie misyjne z uczniami SP 28 zostało opisane w artykule lokalnej gazety „Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej”.

Artykuł z gazety