Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/sp28/domains/sp28.zabrze.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3622 Szkolne obchody 11 listopada – SP28 Zabrze

Szkolne obchody 11 listopada

Święto Niepodległości w naszej szkole.

16 listopada 2015r. uczniowie klas IV – VI oraz kilku klas młodszych mieli okazję obejrzeć przedstawienie, którego zadaniem było przypomnienie wydarzeń związanych z rozbiorami Polski, powstaniami zbrojnymi oraz okolicznościami odzyskania niepodległości po 123 latach niepodległości.

W przedstawieniu splotły się ze sobą czasy współczesne oraz te odlegle – wybrane lata XVIII, XIX i początków XX w. W muzeum, bo tam rozgrywała się akcja doszło do spotkania różnych, odległych sobie pokoleń ludzi. To prapradziadek i praprababcia oraz dama z przeszłości przywoływali młodym XXI w. obrazy z przeszłości, które niewątpliwie miały wpływ na kształt współczesnej Polski.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy IV b, którzy w ciekawy, chwilami humorystyczny sposób przybliżyli społeczności szkolnej ten ważny dla naszego narodu kawałek historii.

Tradycyjnie już cały występ został wzbogacony patriotycznymi pieśniami i piosenkami w wykonaniu szkolnego chóru. Za przygotowanie przedstawienia odpowiedzialne były panie:

Agnieszka Łukaszek, Dorota Zabielna.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również uczcili święto Polski. Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I – III do ubrania się w biało – czerwone  barwy z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Szkolny korytarz wyglądał tego dnia wyjątkowo patriotycznie.                                       (Ewa Rogacka)