SP28 Zabrze

Dzień Górnika i Dzień Miłośników Rokitnicy

W dniu 2 grudnia 2015 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Tygodnia Miłośników Rokitnicy i górniczego święta Barbórki. Przedstawicielki samorządu uczniowskiego, Agata Strugała, Martyna Korczak, Zosia Matyjaszek i Patrycja Borycka, przeprowadziły wywiad z zaproszonymi gośćmi, absolwentami naszej szkoły, którymi byli: panie Klaudia Tokarz, Helena Maśnica, Agata Maśnica, Nina Duda, Oliwia Moskalik, Karolina Gryszka oraz byli uczniowie: Tomasz Dąbkowski, Jakub Olichwer i Wojciech Wróbel. Nasi goście mieli okazję przypomnieć sobie i słuchaczom ich lata spędzone w murach szkoły podstawowej, opowiedzieć o nauczycielach i uczniach z tamtych, nie tak odległych jeszcze lat, ale również podzielić się tym, czym obecnie się zajmują.

W wypowiedziach przebijała wielka sympatia i szacunek do naszej szkoły, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Gościliśmy również panów górników, którzy uświetnili nasze święto i zaprezentowali się jak zwykle we wspaniałych górniczych mundurach. Wspólnie z nimi obejrzeliśmy występ uczniów klas pierwszych pod kierunkiem pań: Jadwigi Szewczuk, Ewy Rogackiej i Krystyny Włoczyk, program taneczny barwnej grupy w eleganckich strojach śląskich przygotowany przez panią Iwonę Malinowska – Wolny oraz występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Agnieszki Łukaszek.