ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ

29 grudnia 2015 roku w naszej dzielnicy miało miejsce ważne wydarzenie – odsłonięcie tablicy upamiętniającej masowy wywóz Polaków na Wschód, akcję inicjowaną przez władze radzieckie. Działania te miały miejsce w styczniu 1945 roku.

Pomimo niesprzyjającej pogody – mrozu, wiatru i całkowitego braku słońca, licznie przybyli przedstawiciele władz miejskich – wiceprezydent, przewodniczący i członkowie Rady Miasta, władze oświatowe, przedstawiciele policji. W imieniu mieszkańców Rokitnicy wypowiedziała się pani Stanisława Mikulak.

Tradycyjnie już, przy takich uroczystościach nie mogło zabraknąć również reprezentacji naszej szkoły. Obok Dyrekcji SP 28 był również poczet sztandarowy oraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy w tym dniu byli pod opieką nauczycieli w ramach zajęć świetlicowych.

Trzeba przyznać, że sztandar prezentował się bardzo uroczyście.

Jak się okazało, najmłodszych uczestników uroczystości, czyli naszych „maluchów” najbardziej zainteresowały osobistości w mundurach, bo na to, by zrozumieć sens tego typu uroczystości mają jeszcze czas.

(Dorota Zabielna)

Tablica pamiątkowa – artykuły w gazecie