Dzień: 2016-02-01

Edukacja regionalna

2015/2016

linia-ruchomy-obrazek-0536Sprawozdanie z Wojewódzkiego Konkursu Edukacji regionalnej – etap szkolny

Wycieczka klas młodszych do izby regionalnej  w Rokitnicy – 25.04.2016

Uczniowie z klas młodszych 25 kwietnia 2016 roku udali się do izby regionalnej prowadzonej przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego, które mieści się w budynku ratusza w Rokitnicy przy ulicy Jordana. Prowadząca spotkanie p.Eleonora Krzemień opowiadała o zgromadzonych zbiorach, tj. przedmiotach użytku codziennego, zabawkach, przedmiotach kultu religijnego. Izba nie jest dużym pomieszczeniem a skarbów w niej bardzo wiele. Dzieci próbowały odgadnąć przeznaczenie niektórych przedmiotów, np. cepa, maglownicy. Niestety nawet trzepak do dywanów nie był znaną rzeczą. Piękne makatki, naczynia wystawione na półkach zdobiły izbę. Wszystkie dokumenty, książki, zdjęcia były zabezpieczone i właściwie przechowywane. Dzieci chętnie zadawały pytania a prowadząca starała się udzielać wyczerpujących odpowiedzi.

Zrobione zdjęcia były okazją do udokumentowania wycieczki   i napisania przez dzieci sprawozdania z wycieczki. Wychowawcy klas połączyli zwiedzanie izby regionalnej z wycieczką do naszych zabytków, tj. znajdującej się nieopodal Kapliczki Matki Bożej Bolesnej przy ulicy Krakowskiej, Kościoła Parafialnego pw. NSPJ w Rokitnicy oraz osiedla patronackiego w Rokitnicy.

Bardzo dziękujemy Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Niemców Województwa Śląskiego – DFK w Rokitnicy a przede wszystkim Pani Eleonorze Krzemień za życzliwość, cierpliwość i wspaniałe przyjęcie uczniów naszej szkoły.                           (Helena Maśnica)

Wyniki konkursu regionalnego

SPRAWOZDANIE zajęcia regionalne 2016

Edukacja teatralna

images

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przybliżającą pracę klasy teatralnej, której autorką jest p. Małgorzata Kuśmierczak realizatorka innowacji „Z teatrem przez rok szkolny”.
Klasa teatralna  – prezentacja. pdf

Media o szkole

Napisano o nas:

Bzpieczniejsi w sieci

http://tvzabrze.pl/wydarzenia-12062018  – otwarcie boiska, finał Ligi Recytatorskiej

Głos Zabrza i Rudy Śląskiej 28.03.2018r

Bezpieczeństwo w Internecie Głos Zabrza24.pl 02.03.2018r

Ekologiczna edukacja Głos Zabrza nr 7 /15.02.2018r

Edukacja ekologiczna Głos Zabrza24.pl

Głos Zabrza nr 47 – Zamiana ról

Głos Zabrza 02.03.2017

Marsz, marsz Dąbrowski – 90 lat hymnu polskiego

Dzień Kota klasa1a – Nowiny Zabrzańskie

Głos Zabrza 16.02

Rekordowy, Szkolny Finalik WOŚP 2017 – tak
o nas piszą w „Głosie”.

O naszym rekordzie napisali też  w „Nowinach”.

Wyniki głosowania na projekty Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego – www.głoszabrza 24.pl

Misjonarze w SP 28 – artykuł z Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej

Społeczny remont szkolnego placu zabaw

Klasy 1 w Dzienniku Zachodnim