Edukacja regionalna

2015/2016

linia-ruchomy-obrazek-0536Sprawozdanie z Wojewódzkiego Konkursu Edukacji regionalnej – etap szkolny

Wycieczka klas młodszych do izby regionalnej  w Rokitnicy – 25.04.2016

Uczniowie z klas młodszych 25 kwietnia 2016 roku udali się do izby regionalnej prowadzonej przez Towarzystwo Społeczno – Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego, które mieści się w budynku ratusza w Rokitnicy przy ulicy Jordana. Prowadząca spotkanie p.Eleonora Krzemień opowiadała o zgromadzonych zbiorach, tj. przedmiotach użytku codziennego, zabawkach, przedmiotach kultu religijnego. Izba nie jest dużym pomieszczeniem a skarbów w niej bardzo wiele. Dzieci próbowały odgadnąć przeznaczenie niektórych przedmiotów, np. cepa, maglownicy. Niestety nawet trzepak do dywanów nie był znaną rzeczą. Piękne makatki, naczynia wystawione na półkach zdobiły izbę. Wszystkie dokumenty, książki, zdjęcia były zabezpieczone i właściwie przechowywane. Dzieci chętnie zadawały pytania a prowadząca starała się udzielać wyczerpujących odpowiedzi.

Zrobione zdjęcia były okazją do udokumentowania wycieczki   i napisania przez dzieci sprawozdania z wycieczki. Wychowawcy klas połączyli zwiedzanie izby regionalnej z wycieczką do naszych zabytków, tj. znajdującej się nieopodal Kapliczki Matki Bożej Bolesnej przy ulicy Krakowskiej, Kościoła Parafialnego pw. NSPJ w Rokitnicy oraz osiedla patronackiego w Rokitnicy.

Bardzo dziękujemy Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu Niemców Województwa Śląskiego – DFK w Rokitnicy a przede wszystkim Pani Eleonorze Krzemień za życzliwość, cierpliwość i wspaniałe przyjęcie uczniów naszej szkoły.                           (Helena Maśnica)

Wyniki konkursu regionalnego

SPRAWOZDANIE zajęcia regionalne 2016