Dzień otwarty

W czwartek 28 stycznia 2016 od godz. 16.45 w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 28 IM. MIŁOŚNIKÓW ROKITNICY odbył się DZIEŃ OTWARTY przeznaczony dla dzieci 5, 6 i 7-letnich.

Najpierw pani dyrektor Bożena Olichwer przywitała wszystkich obecnych na sali gimnastycznej i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. W tym czasie trwała też prezentacja multimedialna przedstawiająca wydarzenia szkolne.

Następnie rodzice mogli porozmawiać z dyrektorem szkoły, logopedą, pedagogiem, pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. W tym samym czasie dzieci pod opieką nauczycieli bawiły się w zabawy  z chustą Klanzy oraz wzięły udział w warsztatach plastycznych. Mogły samodzielnie   z  patyczków lub rolek z papieru wykonać bałwanka, a następnie ozdobić go według własnych pomysłów. Wykonane przez siebie bałwanki zabierały ze sobą do domu. Dzieci chętnie bawiły się w gry i zabawy w szkolnej świetlicy.     Dla naszych gości przygotowany był poczęstunek.  Rodzice wspólnie z dziećmi mogli zwiedzić szkołę  i  zobaczyć świetlicę, jadalnię, klasę komputerową oraz sale lekcyjne. Wszyscy opuszczali szkołę w dobrych humorach, uśmiechnięci   i zadowoleni.                                               (Izabela Dąbkowska)