SP28 Zabrze

Powitanie WIOSNY

21 marca w naszej szkole odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie klas starszych wraz z nauczycielami spotkali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć prezentację „Par wiosennych” i zagłosować na jedną z nich. Każda klasa miała za zadanie wytypować swoich kandydatów, dziewczynę i chłopaka, którzy swoim strojem i charakteryzacją mieli nawiązać do wiosennego klimatu oraz barw.

Pierwszym zadaniem dla par była ich prezentacja. Organizatorzy pozostawili w tej kwestii pełną dowolność, jedynym ograniczeniem były ramy czasowe. Uczniowie recytowali wiersze, przedstawiali krótkie scenki, prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne, aby zachwycić oraz zyskać głosy publiczności i jury. Drugim zadaniem było zareklamowanie zdrowych produktów tj. soki, owoce, mleko. Również w tej konkurencji widoczny był duży wkład pracy uczniów, oraz inwencja twórcza.

Po wykonaniu zadań przez wszystkie pary pozostali uczniowie, obserwujący zmagania kolegów i koleżanek mogli oddać swój głos. Po zliczeniu punktów przyznawanych przez dzieci i jury zostali wyłonieni zwycięzcy. I miejsce zajęła reprezentacja klasy VIb, natomiast wyróżnienie zdobyła klasa Vb i VIa. Obok prezentacji par wiosennych wystąpił też szkolny zespół taneczny, który swoimi występami ożywił obchody „Dnia Wiosny”.                              (Marlena Flak)