Festyn rodzinny

To pełne atrakcji spotkanie całej społeczności szkolnej SP nr 28 im. Miłośników Rokitnicy w Zabrzu miało miejsce na boisku szkolnym. Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy obsługi.

Po rozpoczynającym imprezę występie szkolnego zespołu tanecznego wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Bożena Olichwer wraz z Radą Rodziców. Można było wziąć udział w grach i zabawach rodzinnych, ustawić się do wspólnej fotografii pod hasłem Uśmiechnięta szkolna rodzina, podziwiać i przeżywać wraz z aktorami występ zespołu teatralnego złożonego z uczniów klas II i III, który zaprezentował bajkę o ślimakach. Nasi młodzi aktorzy zaskoczyli zaangażowaniem i profesjonalnymi, barwnymi kostiumami. Wiele emocji wzbudził również świetnie przygotowany wysęp taneczny kolorowej grupy pierwszoklasistów z pomponami. Bez wątpienia największą atrakcję stanowiła ogromna nadmuchana zjeżdżalnia, do której nieustająco ustawiała się kolejka chętnych do zjeżdżania dzieci. Przez cały czas trwania festynu można było upiec sobie kiełbaskę przy ognisku lub wziąć udział w zajęciach plastycznych. Odbywała się również sprzedaż ciast i napojów oraz prezentacje kosmetyków i środków czystości. Na zakończenie jeszcze raz wystąpił szkolny zespół taneczny, tym razem zachęcając wszystkich do wspólnej zumby. Całej imprezie towarzyszyły przewijające się między poszczególnymi wydarzeniami występy muzyczne pana Frankowskiego.

Uśmiech , radość, wspólna zabawa, możliwość spotkania w luźnej formie oraz fantastyczna pogoda zadecydowały o tym, że nasz festyn rodzinny z pewnością można zaliczyć do udanych.               (Anna Mazurkiewicz)