SP28 Zabrze

„Tydzień śląski”

linia-ruchomy-obrazek-0447

„Tydzień śląski 2016” trwał w naszej szkole od 6 do 13 czerwca 2016 roku. Odbywały się różne działania na terenie szkoły:

– w bibliotece zorganizowano wystawkę książek autorów pochodzących ze Śląska i tych autorów, którzy piszą po śląsku, przy stolikach uczniowie grali  w karty, które zawierały wyrazy po śląsku. Grali też w bierki oraz w dobieranki wyrazowe.

–  w sali numer 17 zorganizowano wystawkę dawnych zabawek oraz zachęcano dzieci do udziału w dawno zapomnianych zabawach tj.: w  skaczącą piłeczkę, żabkę, pajączek, puszczanie bączka, łowienie rybek, skoki przez skakankę czy grę w  gumę. Dzieci chętnie brały udział we wszelkiego rodzaju grach planszowych oraz zręcznościowych. Bawiły się także lalkami, strzelały ze „sznojdra”,  puszczały bańki, oraz „heklowały”.  Mistrzami „heklowania” okazali się:

w kategorii – uczniowie: Oliwia Milewska – uczennica z klasy IV a,

w kategorii – rodzice: Aneta Budzińska (mama ucznia z klasy III a),

w kategorii – nauczyciele/pracownicy szkoły: Gizela Wilczek (szkolna higienistka).

– podczas festynu rodzinnego na boisku szkolnym zrobiono wspólne zdjęcie  „Uśmiechniętych  rodzin”. Ci którzy pokazali w pełni swój uśmiech zasłużyli na order.

Czy łódzcy urzędnicy są nagradzani "buźkami"?

Najbardziej uśmiechnięte rodziny

,,Graczki śląskie” w naszej szkole zorganizowały
i przeprowadziły p.J.Stefanik-Heinrich  i p. A.Mazurkiewicz

(Helena Maśnica)

linia-ruchomy-obrazek-0447