SP28 Zabrze

Wycieczka do Ustronia

13 czerwca uczniowie z klasy 2 b (p. Dereli) , 2c (p. Włoczyk), 1a (p. Rogackiej) i 1 c (Graeser) o godzinie 8.00 wyruszyły autokarem do Leśnego Parku Niespodzianek , który znajduje się w Beskidzie Śląskim w Ustroniu. To miejsce powinien odwiedzić każdy kogo fascynuje dzikość przyrody . Jest to raj dla fotografików , którzy mają możliwość fotografowania zwierząt w naturalnych warunkach. Dla naszych uczniów stał się niekonwencjonalnym ogrodem zoologicznym, który zaskakiwał ich swoją formą , pozwalał na obcowanie z naturą , dziką przyrodą, rozrywką i edukacją w naturalnych warunkach. Jedną z największych atrakcji parku były muflony i daniele, które swobodnie przemieszczały się  wśród dzieci. Uczniowie byli podekscytowani , gdy mogli z ręki karmić zwierzątka. W zagrodach podopieczni mogli oglądać żubry, sarny, jelenie, żbiki , dziki i wiele innych zwierząt. Najwięcej emocji u dzieci wzbudziły pokazy sokolników, którzy prezentowali ptaki drapieżne i sowy podczas lotów. Park ten stał się dla dzieci również miejscem rekreacji, gdzie mogły skorzystać z bogato rozbudowanego placu zabaw. Po całodniowych atrakcjach i zakupie pamiątek dzieci zmęczone, ale radosne i zadowolone wróciły do Zabrza. Radość i zadowolenie naszych pociech możemy zobaczyć na zdjęciach .