Klasy trzecie na „Zielonej Szkole”

26 uczniów i uczennic z klas trzecich naszej szkoły od 10 czerwca do 23 czerwca 2016 wypoczywało w Jastrzębiej Górze w OW SAWANA w ramach tzw. zielonej szkoły. Wyjazd zorganizowało BP PINOKIO z Mikołowa.

Na nudę nie mogły narzekać, gdyż czas miały zorganizowany od rana do wieczora.

W programie było ognisko z pieczeniem kiełbasek, basen kryty, dyskoteki, olimpiada sportowa z medalami, zajęcia animacyjne „Pasowanie na wilka morskiego”, „Wyprawa na Dziki Zachód”, konkursy plastyczne. Ponadto była strefa kibica kiedy odbywały się mecze piłki nożnej naszej kadry narodowej. Dzieci miały wiele wycieczek np.:

• na Półwysep Helski, gdzie odbył się rejs statkiem, wizyta w fokarium, spacer po molo w Juracie
  • do Władysławowa aby zwiedzić Ocean Park i spotkać się w pracowni Damroka z bursztyniarzem
  • do Gdyni i Gdańska: spacerowały po Starówce, zwiedziły Dar Pomorza, skwer Kościuszki i były na interaktywnej wystawie Ludzie- Statki- Porty
  • do Fermy Strusiej w Kniewie w celu zwiedzenia fermy i degustacji jajecznicy z jaja strusiego
  • do Malborka, gdzie zwiedziły Zamek Krzyżacki- dawną siedzibę Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego
  • pieszą na Latarnię Morską w Rozewie.

Atrakcji było tak dużo, że Ci, którzy pozostali w Zabrzu mogli tylko pozazdrościć tym, którzy  wypoczywali nad morzem. Szkoda, że nas tam nie było.

A oto powitanie…