SP28 Zabrze

Remont placu zabaw

Plac zabaw, który został wybudowany przy szkole 8 lat temu ze środków rządowego programu “Radosna szkoła” niestety stał się niebezpieczny dla dzieci. Zaczęły odpadać płytki gumowe, niektóre urządzenia do zabawy i ławki uległy zniszczeniu. Dyrektor szkoły podczas wakacji wystosował do UM w Zabrzu pismo z prośbą o naprawę i zamknął plac zabaw. Orientacyjne koszty naprawy wykonywane na zamówienie przez specjalistyczne firmy przekraczały możliwości finansowe placówki, a dzieci nie miały się gdzie bawić. Dlatego z inicjatywy dyrektora szkoły, wspólnie z nauczycielami, rodzicami uczniów i pracownikami gospodarczymi szkoły, zwłaszcza niezastąpionego pana Tadzia Koszarskiego, wzięliśmy sprawy w swoje ręce. Od początku tygodnia ruszyły prace remontowe. Trzeba było zerwać gumowe pytki, utwardzić na nowo podłoże i jeszcze raz połączyć ze sobą nawierzchnię z  płytek  za pomocą specjalnie zamówionych łączników w taki sposób, aby się nie łamała i była bezpieczna dla użytkowników.
W przyszłym tygodniu zostaną wymienione i pomalowane huśtawki, równoważnie i ławki.

Kochani Rodzice, zwłaszcza Tatusiowie, dziękujemy Wam za pomoc i za to, że w każdej sytuacji możemy liczyć na Wasze wsparcie i pomoc. Wszak w jedności siła, a radość i uśmiech dzieci są przecież dla nas wszystkich najważniejsze…                                                                            (Bożena Olichwer)