Spotkanie z misjonarzami

Po raz kolejny w tygodniu misyjnym nasza szkoła  gościła misjonarzy ze  Zgromadzenia Księży Werblistów. W tym roku zaproszono o. Józefa Jonczyka i o. Adama Guta. O. Józef był misjonarzem w Papui Nowej Gwinei, a o. Adam w Boliwii i Ekwadorze. Opowiadali uczniom z klas IV – VI o kościele, ludności , językach,  zwyczajach i tradycjach tych krajów misyjnych. Dzieci zobaczyły prezentację ze zdjęciami przedstawiającymi pracę misjonarzy wśród tamtejszej ludności. Księża  przywieźli również stroje i przedmioty codziennego użytku, które uczniowie mogli oglądać i przymierzyć. Ojcowie cieszyli się serdecznym przyjęciem, możliwością podzielenia się świadectwem misyjnym z młodymi ludźmi oraz aktywnym udziałem uczniów na spotkaniach.  Uczennice z klasy VI b przeprowadziły wywiad z księżmi. Ukazał się również artykuł w lokalnej gazecie – Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej. (Szczegóły umieszczone poniżej).                                                                                                         (Anna Żerdzińska – Pszczółka, Małgorzata Strugała)

Wywiad uczennic  kl.VI b  z misjonarzami

Artykuł z Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej