SP28 Zabrze

Marcinki

linia-ruchomy-obrazek-0447

Tradycją naszej dzielnicy stały się  Marcinki. 11 listopada przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Z tej okazji wzięliśmy udział w obchodach ku czci tego świętego organizowanych przez Radę Dzielnicy Rokitnica. O godz. 15.45  była zbiórka przy naszej szkole. Pani dyrektor, Bożena Olichwer,  przywitała zebranych,  po czym pojawił się św. Marcin na koniu. Dorośli i dzieci, z lampionami w dłoniach, ruszyli w pochodzie za św. Marcinem i górniczą orkiestrą dętą. Maszerowaliśmy do ogrodu Instytutu Pań Szensztackich przy ul. Andersa. Tu  miał miejsce dalszy ciąg obchodów. Na scenie wystąpiły dzieci z klasy II a i III b. Przedstawiły wywiad ze św. Marcinem, scenki ukazujące jak naśladować świętych we współczesnych czasach oraz zaśpiewały piosenkę Magdy Anioł pt. „Coś się święci”. Po modlitwie oraz błogosławieństwie ks. proboszcza Zygfryda Sordona wszyscy ruszyli na świętomarcińskie rogale. Oczywiście były przepyszne. Do zobaczenia na Marcinkach za rok.
(Ewa Rogacka)

 

linia-ruchomy-obrazek-0447