Dzień: 2016-12-23

Jasełka 2016

Szkolne Jasełka 2016

„Przez jakiś czas, zostanie w nas

Świąteczny zapach ciasta

By tak jak ptak, gdy minie rok

W rodzime wrócić gniazda

Gdy zaświeci choinka, odnowimy wspomnienia

Łamiąc kruchy opłatek

Wypowiemy życzenia „

Za nami święta, magiczny czas spotkań w gronie najbliższych, przyjaciół, rodziny. Czas składania życzeń, obdarowywania się prezentami i dobrym słowem. I pewnie przez jakiś czas zostaną wspomnienia, zapachy jak w cytowanym fragmencie świątecznej piosenki.

Tuż przed świętami 21.12.2016 roku, w pięknej dekoracji przygotowanej w sali gimnastycznej odbyły się w naszej szkole Jasełka, które wprowadziły całą społeczność uczniowską oraz środowisko lokalne w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Jasełka w tym roku przygotowały panie: Ewa Rogacka, Jadwiga Szewczuk, Joanna Graeser, Agnieszka Gabzdyl wraz ze swoim uczniami z klas     II a, II b, II c, II d. Klasy te realizują program innowacji „4 X T  – T jak teatr, T jak talent, T jak terapia, T jak taniec”. Przygotowany program skupiał wszystkie elementy realizowanej innowacji. W przedstawieniu jasełkowym wzięło udział bardzo dużo dzieci ze wszystkich klas drugich. Dzieci pięknie wczuły się w powierzone role aktorskie, recytowały wiersze, śpiewały piękne, polskie kolędy. Był również taniec aniołów oraz polonez do kolędy „Bóg się rodzi”, w którym zarówno anioły, królowie, pasterze i dzieci wykonały piękny taniec w hołdzie dla nowonarodzonego. Przed południem dzieci wystąpiły dwukrotnie dla uczniów klas młodszych i starszych naszej szkoły. A tuż po zapadnięciu zmroku, w magicznej scenerii Jasełka wystawiane były dla rodziców i krewnych oraz nauczycieli i zaproszonych gości. Świąteczne życzenia oprócz naszych aktorów złożyła wszystkim obecnym pani dyrektor Bożena Olichwer oraz panie organizatorki.

Prezentowane zdjęcia i krótkie nagrania niech będą pięknym  wspomnieniem  i  pamiątką minionego wydarzenia.                                                                  (Jadwiga Szewczuk)