Warsztaty Zaplątani w sieci i Smartfon

6.02.2017r. oraz 7.02.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach w ramach uczestnictwa w szkoły w rządowym programie Bezpieczna +.
Dla klas IV i V przygotowano warsztaty Zaplątani w sieci dotyczące bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Jednym z elementów zajęć była ankieta składająca się z 8 pytań badająca „nadmierne przywiązanie” do Internetu. Uczniowie udzielając szczerych odpowiedzi mogli zorientować się, czy Internet zbytnio nie zdominował ich życia, czy nie zapominają o realnym życiu.
W klasach VI przeprowadzono warsztaty Smartfon, uczniowie sami wskazywali wady i zalety tego „komputera w pigułce”, poruszali tematykę obycia się bez telefonu, dochodząc do wniosku, że w życiu codziennym nie zawsze trzeba być online w sieci, aby być szczęśliwym. (Justyna Maciejewska)